Ова што го прави овој смел млад човек е неверојатно

stoj

Овој човек буквално живее “на работ”! Се работи за Британецот Скот Јанг (25) момчето, кое се занимава со екстремен спорт, чиј последни потфат беше стој на раце на работ, односно на врвот на една зграда од 40 ката.

– Тоа беше опасно, но имам многу доверба. Всушност се работи за менталната сила. Не смеете да се размислувате за она што може да тргне наопаку, туку да се фокусирате на она што го правите – вели Британецот Нил Јанг.

Loading...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *