Да гледаш фудбал со жена е многу напорно…

Сопругата: Кои тимови играат?
Мажот: Арсенал и Манчестер Јунајтед.
Сопруга: Оххх прекрасно го сакам арсенал.
Мажот: Да тоа е добар тим!
Сопруга: Игра Дрогба?
Мажот: Тој игра за друг тим.
Сопруга: Океј сонцее.. Ејј Крис браун енего!
Мажот: Тоа е Чембрлен.
Сопруга: Океј но тие изгледаат исто.
По некое време арсенал постигнува гол…
Сопругата радосна: Чембрлеејн даде гол за арсенал јееееееј.
Мажот: Тоа е руни. Јунајтед постигна гол.
Сопругата: Какооо?? Не е можно!!!! Требаше арсенај да погоди… Шоеее овааа
Мажот молчи.
Сопруга: што е тоа црвен картон?
Мажот: Тоа значи дека играчот треба да напушти терен.
Жената: Тогаш тој ќе биде тренер?
Мажот: Ааааа не !!
Жената: Сакам арсенал да победи на светското првенство.
Мажот молчи..
Жената: Кое тој што личи на мистер ббин!
Мажот: Тоа е Венгер.Тренерот на Арсенал.
Жената: Аааа сега ќе дадат гол ајде момциии браво (А тие всушност аут изведуваат.)
Сопруг: (менува канал)

Loading...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *