Трпе влегува во мобилара и нервозно се обраќа…

Трпе влегува во мобилара и нервозно се обраќа:
– Дај направете ми ги “ч”, “ш”, “џ” и “ж” нормално да ги читам.
– Добро де господине не е никаков проблем…
– Како не е проблем! Добивам СМС од жена ми која е фризерка:
“imam uste edno sisanje i ce dojdam”,
а после 20 минути добивам СМС од кумот:
“Lele kolku dobro sisa zena ti”

Loading...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *