во ,

Абе Суљо, што би направил ако со џип возиш низ пустина и почне да те гони лав?

Мујо и Суљо седат и пијат пиво, а Мујо му вели:

– Абе Суљо, што би направил ако со џип возиш низ пустина и почне да те гони лав?

Суљо го зема пивото и му вика:

– Би дал лев жмигавец и би свртел десно.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 Луѓе кои се доказ дека никој не е совршен и секој понекогаш греши

Мали Џокица, што ни дава кокошката?