во ,

Ало,што не се јавља бе никој ја к’д ѕвону!

Телефон се разбива од ѕвонење у нашу фирму и дизам ја и од таму љут глас:

-Ало,што не се јавља бе никој ја к’д ѕвону!

Реклама

-Што е работа бе алооо,у гужву смо!

-Он још пољут од тамо:

-Знаеш ли ти бе с’с кога разговараш а, овдека је твој директор!

-И т’к питам га ја:

-А ти знаеш ли с’с кога разговараш?

-И он с’с чудан глас ми вика, Немам појма…

-Епа ондак еди гомна!!!


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10+ Чудни фотографии што сигурно ќе ја разбудат вашата љубопитност

Брат, раскинав со оваа мојава…