во ,

Ајде бе да видам, зборувај со мачката!

​Му рекол Тарзан на некој човек дека може да зборува со животни, и човеков му рекол:

– Ајде бе да видам, зборувај со мачката!

Тарзан по некое време му рекол:


– Вчера си ја фрлил од 2-ри!

– На среќа го погоди, ај со кучето зборувај!

– Ми вели дека нема јадено 5 дена и вчера си го тепал.

Човеков се уште не верувал, па Тарзан му рекол:

– Ај ќе одам да зборувам со козата.

Човекот одма изреагирал:

– Немој, немој, не иди. К*рва е, многу лаже!


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Се враќа Мујо од Германија и носи полн куфер со подароци…

Ти, ти таму назад, кажи што знаеш за Француската револуција ?