во , ,

Блажо разбрал дека во Тибет живеел најголемиот филозов во светот….

Блажо разбрал дека во Тибет живеел најголемиот филозов во светот. Се спремал и решил да оди и да му постави едно и единствено прашање:- “Кој пат води кон срцето на саканата”.

Стигнал го запознал и го прашал: – Кажи ми филозофе кој е најкраткиот пат до срцето на саканата, односно како најбрзо да стигнам.


Учителот му одговорил:

– Нема сигурен пат до срцето на една жена, само провалии, калдрми, патишта со трња и карпи, мучуришта полни со змии…

– Но како да го освојам тогаш срцето на мојата љубов…

Запамти сине и пиши го ова што ќе ти го кажам, придржувај се до ова и секако дека ќе стгнеш до срцето на твојата љубов.

1. Миј си ги забите секој ден.
2. Немој пред неа да чешаш мадиња.
3. Купувај и цвеќе и поклони
4. Пред мочање подигни го капакаот а потоа не заборавај да го спуштиш
5. Не прди
6. Измиј си ги рацете кога ќе излеваш од купатило
7. Не ја навредувај мајка и.
8. Не пуши.
9. Секогаш смеј се на вицовите која она ти ги кажува, макар биле и глупи
10. Немој да бидеш љубоморен на неа
11. Пушти она да биде љубоморна на тебе
12. Не го пуштај стомакот.
13. Не се задржувај долго во купатило
14. Не и кажувај дека не знае да вози
15. Немој касно да си доаѓаш од работа.
16. Не се забавувај со пријателите или уште подобро, немој да имаш пријатели
17. Не ги сонувај пријателите
18. Немој да зјапаш во задниците на нејзините пријателки
19. Не биди стиснат
20. Не и зборувај за твоите бивши девојки
21. Кажувај и ТЕ САКАМ барем 24 пати дневно
22. Научи да готвиш
23. Научи да переш
24. Научи да чистиш
25. Научи да си го местиш креветот
26. Не р’чи
27. Запомни… Ти не сакаш да гледаш Фудбал и Формула1
28. Не мисли нон стоп на сексот но не претерувај, првоцирај ја често па макар и да си изморен
29. Секој ден кажувај и дека е најубавата жена на светот.

Блажо се свртел и си заминал,..филозофот тогаш викнал по него:

– Чекај сине, врати се…

Блажо се завртил и му одговорил:

– Нееееее, филозофе, сега ми е јасно зошто има толку пе*ери!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Блажо се вратил од Африка и заминал директно кај Перо да му раскаже како си поминал…

Што има ново?