во ,

Влегува човек во бурекџилница и му вика на бурекџијата: Абе мајсторе кај го чуваш месото…

Реклама

Влегува човек во бурекџилница и му вика на бурекџијата:

– Абе мајсторе кај го чуваш месото?

– Во фрижидер! Оти?

– А да ставеше малку во бурекот!?


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Цветко им кажува на своите другари како ги лекува болестите: За бубрезите пијам пиво, за варењето…

Господине, кредитот Ви е одобрен. А жирант…