во , ,

Внукот го гледа дедото како седи на клупа без гаќи и го прашува…

Реклама

Внукот го гледа дедото како седи на клупа без гаќи и го прашува:

– Дедо, зошто седиш без гаќи на клупата?

– Ма, твојата луда баба, вчера седев на клупата без шал па ми се укочи вратот!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Разговараат три кучиња во шинтерница…

Копале Фата и Трпана компири, кога Фата зеде два компири и рече…