во ,

Го прашува жената мажот…

Реклама

Го прашува жената мажот:

– Се сеќаваш ли кога беше на риболов пред шест месеци?

– Како не, беше одличен улов!

– Е, па те бараше рибата што ја улови – очекува „рибички“!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Седат двајца пијанци во кафана…

Хасо работел на прекуокеански брод…