во ,

Детето нема домашно воспитување…

На македонски литературен јазик:

– Детето нема домашно воспитување.

На Неготински:

– Не е дет’то криво, мајка му е за е*ење. 😁

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Топ 10 најпопуларни видеа на TikTоk за 2019-та година

Уф, сè ме боли, рацете ме болат, нозете ме болат, не е живот ова…