во ,

Добродојдовте во Рајот господа! Тука не мора да се грижите за пари…

Мујо и Хасо имале тешка сообраќајна несреќа, починале и заминале во рајот, кога таму ги пречекува господин во бело и им вели:

-Добродојдовте во Рајот господа! Тука не мора да се грижите за пари, затоа што пари нема. Исто така не треба да мислите за работа, затоа што работа нема.

Го гледа Мујо другар му Хасо, па му вели:

– Хасо брат, тука исто како дома, ич не требаше да доаѓаме!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кога јас би починал дали ти повторно би се омажила?

Брат имам една добра и една лоша вест…