во ,

Добро, ама одговорете на прашањево. Гледате две светла кои идат накај вас, што е тоа?

Полицаец застанува еден човек и го прашува:

– Господине, вие пијан сте?

Реклама

Овој му одговара:

– Не.

Полицаецот:

– Добро, ама одговорете на прашањево. Гледате две светла кои идат накај вас, што е тоа?

Возачот одговара:

– Па кола.

Полицаецот:

– Да,ама каква кола? Мерцедес, Опел, Цитроен…

Возачот збунето одговара:

– Па од каде да знам!?

Полицаецот:

– Ти си пијан. Ај сега одговори на ова прашање: Гледате едно светло кое иде накај вас, што е тоа?

Возачот:

– Мотор, секако.

Полицаецот:

– Мотор е, ама каков, Јамаха, Хонда, BMW?

Возачот налутено одговора:

– Па јас не можам тоа да го знам.

Полицаецот:

– Ти си сигурно пијан.

Возачот:

– Ај сега јас да те прашам едно прашање. Ако по патот видиш полугола жена со мрежести хулахопки, што е тоа?

Полицаецот:

– Лесно, стриптизерка.

Возачот насмеано:

– Да, ама од каде знаеш дали е ќерка ти, жена ти или мајка ти?


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сине, откако отиде во затвор, мене и на татко ти ни е многу тешко…

11 Луѓе на кои неделата сигурно им почнала полошо од вас