во ,

Еден мајмун си седел на едно дрво. Поминува еден гуштер и го прашува што прави…

Еден мајмун си седел на едно дрво.

Поминува еден гуштер и го прашува што прави. Мајмунот му одговара:

Реклама

Еве си пушам трева, ако сакаш качи се заедно ќе пушиме.

Се качил гуштерот и двајцата се каменисале и по некое време гуштерот вели:

– Леле ептен сум камен и устата ми е сува,ќе слегнам до реката да се напијам вода.

Слегнал гуштерот и почнал да пие вода ама каменисан паднал во реката. Тука бил еден крокодил и го извадил од реката и го прашал гуштерот: Како падна во реката?

Е па пушевме трева со еден мајмун на едно дрво ама слегнав да пијам вода и паднав оти се направив камен одговорил гуштерот.

Крокодилот рекол: Е мора да го видам тоа чудо, мајмун што пуши трева, и отишол, застанал под дрвото и викнал по мајмунот. Мајмунот кога го видел извикал: Аман бе гуштерче,па колку вода испи!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Татко го однел својот син на кошаркарски натпревар и станал интернет ѕвезда

Внимателно вртете го бројот. Ова не е служба за информации…