во , , , ,

Елен влегол во училиште и напавил хаос во просториите

Младиот елен ги изненадил вработените во основното училиште во Спрингфилд, Тенеси, кога на 23 ноември се појавил во една од училниците.

Видеото објавено од Агенцијата за диви животни во Тенеси покажува белоопашест елен како невино стои во уништена училница во основното училиште Вестсајд.

„Полицаецот Кејлеб Стратон бил повикан во училиштето да го земе „натрапникот“ кој очигледно успеал да се пробие преку излезот за итни случаи“, објави агенцијата на Фејсбук, додавајќи дека тој е „во добро расположение“.

“ Се обиде да се запише на училиште, но ние го одбивме“, се вели на шега во соопштението на училиштето. „Нему му недостасуваа докази за адресата и снимката. Децата немаа поим.

Училиштето објави дека еленот бил однесен од кампусот пред учениците да сфатат дека ќе добијат нов пријател во класот.

Навалица Продавница

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може ли до Аеродром? Колку ќе ме кошта?

5 Илустрации ги прикажуваат класичните начини како да „убиеш“ балканска бабичка