во ,

Женет маж оди во црква да се исповеда…

Реклама

Женет маж оди во црква да се исповеда:

– Флертувам со една жена.
– Многу ли се зближивте? – го прашува свештеникот.
– Па, се среќаваме често… се држиме за рака, се триеме еден со друг… но уште не сме се…
– Чeдо, триењето ти е исто како и ставањето! Ќе ја кажеш „Оче наш“ 5 пати и ќе оставиш 1000 денари во кутијата за донации.
Човекот ја кажал молитвата и се упатил кон излезот, но свештеникот кој го набљудувал цело време истрчал брзо и подвикнал:
– Ве видов, ве видов! Не ставивте 1000 денари во кутијата.
– Оче, не ставив, ама ги протрив. Вие нели ми објаснивте дека трењето било исто како ставањето!

Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Плавуша на испит по литература…

Жена оди на гинеколог со мажот…