во ,

Имало бродолом и Трпе и Цветко мртви жедни и гладни пловат во чамец по океанот…

Имало бродолом и Трпе и Цветко мртви жедни и гладни пловат во чамец по океанот.

Очајни ловат риби и фаќаат златна риба. Рибата им вика ако ја пуштат ќе им исполни само една желба.

Трпе малку размислувал и посакал целиот океан да се претвори во пиво. За неколку секунди океанот станал пиво.

После некое време се слуша лупање на пивски бранови во чамецот. Цветко со гадење гледа во океанот:

– Абе Трпе, стварно си кретен, сега мора да мочаме во чамецов!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што е тоа што го влечеш со тебе?

Чак Норис, Супермен и Брус Ли се натпреварувале кој најдобро слуша….