во ,

Кажи Трпе сега како ти се допадна ручеков?

Реклама

Трпе си фатил нова женска и на првиот ден:

– Кажи Трпе сега како ти се допадна ручеков?

– Абе добар беше, ама мама става повеќе пипер.

Вториот ден:

– Трпе ти се свиѓа како ти ја испеглав кошулата?

– Добро си ја испеглала, ама мама боље ми ги дипли.

Девојкава разочарана отишла кај најдобрата другарка да ја праша што да прави.


– Слушај, батали ти ручеци и кошули, земи ти вечер напрај му атмосфера, облечи се во црни подвезици, запали свеќи и ќе видиш се ќе биде ОК.

Кога вечерта, се враќа Трпе од работа, влага у соба и што да види:

– Шо е ова мори, што си се облекла у црно, шо е ова свеќиве…да не се десило нешто со мама?????


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Елоквентни докази дека сето тоа можете да го видите во вашата кујна

Да ти кажам една случка. Еден човек оди на лов, ама место пушка, по грешка носи чадор…