во , ,

Како изгледаат дами од различни земји на иста возраст

Одредувањето на возраста на личноста според изгледот е потешка задача од решавањето на Рубикова коцка. Особено сега, во ерата на ботоксот и сите видови процедури против стареење. Исто така, никој не ја отфрлил генетиката: 30-годишниците можат да изгледаат на нивната возраст, но можат да изгледаат и како тинејџери.

Ким Џо Рен (Република Кореја) и Џована Антонели (Бразил) – 45 години

Кејт Винслет (Велика Британија) и Јана Рудковскаја (Русија) – 46 години


Жизел Бундхен (Бразил) и Ребел Вилсон (Австралија) – 41 година

Наталија Ореиро (Уругвај) и Тарја Турунен (Финска) – 44 години

Нета Барзилаи (Израел) и Барбара Палвин (Унгарија) – 28 години

Ванеса Паради (Франција) и Ајшварија Раи (Индија) – 48 години

Моника Белучи (Италија) и Маша Распутина (Русија) – 57 години

Тамара Гвердцители (Грузија) и Деми Мур (САД) – 59 години

Клои Жао (Кина) и Пријанка Чопра (Индија) – 39 години

Назима (Казахстан) и Ема Вотсон (Велика Британија) – 31 година

Клаудија Шифер (Германија) и Наоми Кембел (Велика Британија) – 51 година

Ребека Фергусон (Шведска) и Мила Кунис (Украина) – 38 години

Салма Хајек (Мексико) и Софи Марсо (Франција) – 55 години

Гал Гадот (Израел) и Руни Мара (САД) – 36 години

Селин Дион (Канада) и Џилијан Андерсон (САД) – 53 години

Кејт Бланшет (Австралија) и Елен Помпео (САД) – 52 години

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ќе пиеш ли још?

19 Уметнички дела кои се случиле случајно