во , ,

Како од бајка: Кафуле во Белград освојува со празничните декорации

Во кафетеријата „Гардош“ во Белград завладеа празничната магија. Слаткиот локал во населбата Земун се претвори во совршено место за создавање на празнични Instagram фотографии и стана омилено на блогерките.

Сијалички, мечиња, лампиони и подароци, ова кафуле моментално е накитено со прекрасни украси кои го будат празничниот дух и ги внесуваат гостите во безгрижна новогодишна бајка.

Куќарката во која е направена кафетеријата потсетува на архитектурата на Колмар и Стразбур, па поради тоа е многу атрактивна за посетителите.

Фотки од кафулето „Гардош“ направени годинава:

Што мислиш?

19 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Поголем алигатор не одел по Земјата: Жителите на Флорида шокирани од глетката

Таткото ја преуредил детската соба, а реакцијата на неговиот син воодушевила речиси 5 милиони луѓе