во , ,

Копале Фата и Трпана компири, кога Фата зеде два компири и рече…

Реклама

Копале Фата и Трпана компири, кога Фата зеде два компири и рече:

– Вакви се јајцата на мојот Мујо!

Трпана:

– Толку големи?

Фата:

– Не, толку валкани!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Внукот го гледа дедото како седи на клупа без гаќи и го прашува…

Авион над Атлантикот почнал да паѓа, станува згодна плавуша…