во ,

Мамо, мамо, си имам маж!

Детско игралиште. 5-годишната Трпана дотрчува до мајка си возбудена:

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

– Мамо, мамо, си имам маж!

– Браво Трпано! – Се шегува мајката. – А кој ти е маж?

– Трпе, тој што си игра во песокот таму.

– И како дозна дека Трпе ти е маж?

– Па пред малку ми рече „Ајде собирај си ги работите и марш кај мајка ти!“


Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Искрени илустрации покажуваат се што не е во ред со денешнот модерно општество

Се враќа Трпе од работа и гледа неговата врата разбиена…