во ,

Мамо, мамо, што е тоа што му виси на коњчето меѓу нозете?

Семејство – татко, мајка и син одат во циркус. На арената излегува дресиран коњ. Синот ја прашува мајка си:

– Мамо, мамо, што е тоа што му виси на коњчето меѓу нозете?

Реклама

Мајката се чуди што да му одговори и му вели:

– Ништо не е тоа.

Таткото со самозадоволна насмевка на лицето кон мајката:

– Ама многу сум те разгалил…


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Носталгија за сите деца од 80-те и 90-те: Се сеќавате ли на овие работи?

Почитуван Судија, овие хулигани ме нападнаа…