во , ,

Маре, многу си ослабела за време на карантинот!

– Маре, многу си ослабела за време на карантинот! Што правеше?

– Ништо, бев кај баба ми на село.

– И што, некоја нова диета ли?

– Па, по цел ден само доматите, краставиците и пиперките…

– Ги печеше, ги вареше или ги пржеше?

– Ги копав…

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

40 Забавни фотографии од преслатки верверички кои ќе ви измамат насмевка

30 Чудни фотографии за кои треба специјално објаснување