во ,

Може ли да одам до пекарата, ќе умрам од глад?

Полицаец фаќа крадец. Немоќниот крадец го прашува полицаецот:

– Може ли да одам до пекарата, ќе умрам од глад?

Супер Попуст -25%!

– Оди ама веднаш да се вратиш.

Полицаецот го пушта, крадецот бега и не се враќа. Наредниот ден полицаецот го фаќа истиот крадец. Крадецот му вели:

– Ај те молам пушти ме до пекарата, ќе умрам од глад.

– Да бе, не сум јас од вчера, ти седи тука јас ќе одам да ти купам.

Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Интересни примери од јадења кои се скоро перфектни да би ги јаделе

Во некоја болница секоја недела точно во 11 часот умирале пациентите во ист кревет, без оглед на нивната состојба…