во , ,

Некој фармер кој имал две крави – црна и бела…

Реклама

Некој фармер кој имал две крави – црна и бела, отишол со синот во соседното село кај друг фармер кој имал бик за парење. Додека двајцата фармери разговарале, доаѓа синот и му вели на татко му:
– Тато, тато, да видиш бикот како и го тури на црната крава!
Овој му мава еден шамар и му вика :
– Срам да ти е сине. Не се вели така. Ќе кажеш како бикот ја изненадил црната крава
Детево оди кај кравите и се враќа по 5 мин и му вика на татко му:
– Taто, тато, да видиш бикот како ја изненади белата крава!
– Е како бе сине?
– Пак и го тури на црната


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Малиот Трпе му вика на татко му кој се вратил од службен пат…

Си седеле маж и жена и гледале хорор филм…