во ,

Не можеш ли да си го скротиш животното! Што се разлаја толку! Ќе го разбуди бебето!

Утрово го шетам кучето. Од соседната зграда излегува млад пар татко и мајка плавуша со детска количка.

При разминувањето, кучето лае.

Реклама

Веројатно се исплаши од количката. Мајката плавуша:

– Не можеш ли да си го скротиш животното! Што се разлаја толку! Ќе го разбуди бебето!

Мажот:

– Потивко! Ти креваш посилна врева од кучето! Ќе го разбудиш!

– Да, бе, јас сум виновна! Тоа сигурно веќе е будно! – И ѕиркаа во количката

– Идиот! Си го заборавил детето дома! – И трча назад кон зградата.

Стоиме и ја гледаме како трча кон влезот – јас, кучето и мажот со бебето во раце.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Еспресо, долго еспресо…

18 „Среќници“ кои решиле да уживаат во шопингот, но биле тотално разочарани