во ,

Од кого учат паметните луѓе?

Супер Маица, Супер Цена

Вистина 1:

– Глупавиот учи од сопствените грешки.

Вистина 2:


– Паметниот учи од грешките на другите.

Заклучок:

– Паметниот учи од глупавиот!

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Русин имаше неверојатна среќа: Огромна бетонска плоча падна врз неговиот автомобил…

Уметник зема различна дрога секој ден и прави автопортрет според чувството кое го води