во ,

Отворил Мујо аптека. Го замолил еднаш Хасо да го замени…

Отворил Мујо аптека. Го замолил еднаш Хасо да го замени. Кога се вратил го прашал дали доаѓал некој.

Реклама

– Дојде Суљо, го болеше глава.

– И што му даде?

– Аспприн.

– Добро, дојде ли некој друг?

– Дојде Химзо, го болеше стомак.

– И?

– Му дадов таблети за стомак.

– Добро, тоа ли е се?

– Не, дојде и Фата.


– А што и беше неа? Се пожали дека не видела к*р со месеци.

– И?! Што и даде?

– Капки за очи.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Шо си го оставила прозорецот отворен ти знаеш дека јас сум осмаче ќе ме фати промаја…

17 Фотографии кои не потсетуваат колку брзо лета времето