во , ,

Полицаец запира кола и и вели на плавушата зад воланот: Добар ден. Документите ве молам…

Реклама

Полицаец запира кола и и вели на плавушата зад воланот:

– Добар ден. Документите ве молам.

– Зошто, господин полицаец?

– Затоа што возевте сто километри на час во населено место.

– Каков час?! Јас излегов од дома пред 5-6 минути!


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Цветко врти на телефон: Ало! Да повелете…

Влегува Трпе во банка и бара да му исплатат 200 евра. Службеникот му дава формулар и му вика…