во , , ,

Постара жена, околу 65 години, влегува во аптека…

Постара жена, околу 65 години, влегува во аптека:

Реклама

– Добар ден, господине. Дали имате антиреуматици?

– Имаме, госпоѓо.

– Гел за проширени вени?

– Се разбира, госпоѓо.

– А Виагра?

– Имаме, госпоѓо, но Виагра оди само на рецепт од лекар.

– А лекови за деменција?

– Имаме, госпоѓо.


– А имате ли нешто билно за зголемена простата?

– Видете вака, госпоѓо, ние сме една од најдобро снабдените аптеки во градот. Вие само кажете што ви треба?

– Наскоро се мажам за еден постар господин од 75 години, па мислевме да отвориме кај вас книга за подароци за младенци.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Студент по биологија полага испит по орнитологија…

Жена ѝ раскажува на својата пријателка…