во ,

Предизборна кампања во Македонија…

Предизборна кампања во Македонија. Активистите од една од двете партии убедуваат еден дедо да гласа за нив:

– Дедо, кажи што сакаш да ти дадеме, само да гласаш за нас?

– Сакам да ми дадете та*аци.

– Зошто ти се бе дедо.

– За да си ги комплетирам со ку*от што ми го дадовте на претходните избори.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Влегува пијаница во такси и вика…

Кога се возам со градски низ Скопје…