во ,

Само што заспал мажот дома, швалерот користи да излезе од шкафот и да си оди накај дома….

Само што заспал мажот дома, швалерот користи да излезе од шкафот и да си оди накај дома.

Излегол полека, со јакна во рака, да не му е ладно надвор и во тој момент станува мажот, го гледа и така сонлив го прашува:

– Кој си ти бе?

– Молец!

– Па што си ми ја земал јакната?

– Дома ќе си ја јадам!

Што мислиш?

13 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Па, бев на опера. Бев во мустаќите на диригентот, прекрасно беше, се додека тој не кивна…

Една кумановка дознала дека муж ву гу вара и решила да не прави проблеми, него да седне и да разговара с’с њега…