во ,

Се извинувам господине, долго време ми дававте по 200 денари секој ден, а сега само…

Некој човек секојдневно му давал на еден просјак по 200 денари.

Еден ден му дал 50 денари, вториот ден исто, третиот исто.

Реклама

Просјакот собрал храброст и еден ден го прашал:

– Се извинувам господине, долго време ми дававте по 200 денари секој ден, а сега само 50 денари, да не ви згрешив нешто!

– Не бре, не ми згреши ништо туку почнав да градам куќа, па затоа…

– Абе ти улав ли си, на мој грб ли најде да градиш куќа!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Снаа оди кај свекрвата на гости…

Момче колку изнесува твојата месечна плата?