во ,

Снаа оди кај свекрвата на гости…

Снаа оди кај свекрвата на гости:

– Стави ми една ракија.

Реклама

– Ти во ред ли си?

– Ќе ти дадам 100 денари!

Свекравата и ставила ракија.

– Стави ми уште една ракија!

– Ги помина сите граници!

– Еве ти 500 денари!

Свекрвата ги зела парите и и ставила уште една ракија.

– А да испиеме по една ракија заедно? Ќе ти дадам уште 500 денари.

Свекрвата се согласила и испиле по една ракија.

– А да ти удрам еден шамар?

– Ти не си во ред?!?!

– Ќе ти дадам 1000 денари!

Свекрвата се согласила и снаата и удрила еден силен шамар. Во тој момент на снаата и ѕвони телефонот. И се јавува маж и и ја прашува:

– Драга и ја даде ли пензијата на мајка ми?

– Да, да сега и ја давам…


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Господине, после 50 години брак? Зошто?

Се извинувам господине, долго време ми дававте по 200 денари секој ден, а сега само…