во ,

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

Во последниве години, употребата на вештачка интелигенција (ВИ) за генерирање слики станува сè попопуларна. Една област каде што оваа технологија забележа значителен напредок е генерирањето слики на познати личности. Со вештачката интелигенција, сега е можно да се создадат слики што речиси не се разликуваат од вистинските фотографии на познати луѓе. Овде, ќе истражиме како вештачката интелигенција се користи за генерирање слики на познати личности како да имаат 70 години.

1. Грејс Кели

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

2. Курт Кобејн

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

Реклама

3. Вивиен Ли

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

4. Витни Хјустон

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

5. Хит Леџер

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

6. Џејмс Дин

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

7. Мерилин Монро

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

8. Принцезата Дијана

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

9. Британи Марфи

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

10. Џон Ленон

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

11. Кларк Гејбл

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

12. Ејми Вајнхаус

Со вештачка интелигенција, создадовме портрети на 12 познати личности како да имаат 70 години

Додека некои тврдат дека уметноста со вештачка интелигенција нема емоционална длабочина и човечки допир на традиционалните уметнички форми, други ја гледаат како нова граница за уметничко истражување и иновации, поместувајќи ги границите на она што е можно во доменот на креативното изразување.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Утрово бев на риболов, но многу брзо ми заврши мамката!

14 Воодушевувачки облеки на познатите личности што треба да ги погледнете одблиску за да кажете „WoW“