во , ,

Тате, може ли да ги вратам шишињата од синоќа …

Синот го прашува Трпе:

– Тате, може ли да ги вратам шишињата од синоќа и со кауцијата да купам леб?

– Може бе сине, а бе ако не сум јас во оваа куќа, ќе умрете од глад!

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Она што може жена да сними со крајниот дел од окото…

Конечно сфатив дека женското “Готова сум за 5 минути”…