во , ,

Таткото ја повикал ќерката и ѝ соопштил…

Реклама

Таткото ја повикал ќерката и ѝ соопштил:

– Имам многу радосна вест за тебе! Утрово твојот дечко беше кај мене да те запроси и јас му ја дадов твојата рака!

– Но јас не сакам да се одделам од мама – рече таа.

– Тоа нека те не загрижува! Можеш слободно и неа да ја поведеш со себе! – мирно рече таткото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Пијан човек излегува од женскиот тоалет…

Се расправаат двајца богаташи кој е побогат…