во ,

Тато, нешто ме боли грлото!

13-годишна тинејџерка му вели на татко си:

– Тато, нешто ме боли грлото!

– Од што?

– Мислам дека е од водката што ја пиев сношти…

– Ти пиеш?!

– Па да, излеговме со дечко ми…

– Имаш и дечко?!

– Е де, де, не ми е од вчера…

– И како изгледа?

– Пааа… 3-та средно е, има пирс на носот, малку е немирен, ама ќе отиде на разговор со педагогот на гимназијата и ќе се смири!

– Ооооо!

Таткото веќе е блед како крпа.

– Оф, и главата нешто ме боли, сигурно е од дискотеката…

– Си била и во дискотека???

– Па, да! Само тамо дозволуваат да се пуши трева…

– Ти пушиш трева?!!!

Таткото веќе е пред инфаркт…

– И мислам дека ти ја чукнавме колата!

– Твојот дечко ја возел мојата која?!

Таткото веќе се фаќа за срцето и легнува да умира.

Ќерката:

– Се зафркавам бе татичкооо! Сакав само да ти кажам, дека има многу пострашни нешта од еден ќец по математика…

Што мислиш?

22 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

23 Најбизарни и најдепресивни детски игралишта видени некогаш

Модерни родители: Пар од Русија создава впечатливи и забавни фотографии со двете мали деца