во , , ,

Топ 10 најскапи изгледи на црвениот тепих од кои ни падна вилицата до подот

Црвениот тепих одамна е синоним за раскош, екстраваганција и модни моменти од кои остануваме со подотворена уста. Познатите личности, стилистите и дизајнерите неуморно работат на создавање на иконски изгледи кои не само што ги вртат главите, туку и поставуваат трендови во годините што доаѓаат. Овде, навлегуваме во светот на луксузот и во центарот на вниманието со првите 10 најскапи изгледи на црвениот тепих што нè остави воодушевени.

10. Гвинет Палтроу на Оскарите (2012) – проценета цена: 1 милион долари

Реклама

Незаборавното појавување на Гвинет Палтроу на Оскарите во 2012 година остави траен впечаток. Облечена во хипнотизирачка бела тоалета на Том Форд, Палтроу ги маѓепса гледачите со нејзината безвременска елеганција и софистицираност.

9. Блејк Лајвли на Мет Гала (2018) – проценета цена: 2 милиони долари

Блејк Лајвли се запрепасти во обичен фустан на Версаче со сложен вез и каскаден воз за кој беа потребни 600 часа да се направи. Во комбинација со накит од Лорејн Шварц, вклучително и пар смарагд обетки вредни 2 милиони долари, гламурозниот изглед на Лајвли го олицетворува модерниот холивудски гламур.

8. Ријана на Мет Гала (2015) – проценета цена: 3,97 милиони долари

Иконскиот изглед на Ријана Гуо Пеи од Мет Гала 2015 година ги надмина обичните модни изјави и стана културен феномен. Екстравагантната жолта тоалета, со обемниот воз и сложениот вез, ја освои имагинацијата на милиони ширум светот. Неговата пријавена цена од 3,97 милиони долари само ја зголеми нејзината мистика.

7. Џенифер Лопез на Мет Гала (2019) – проценета цена: 9 милиони долари

Џенифер Лопез даде изјава за паметење на Мет Гала во обична тоалета на Версаче, украсена со сложени мониста и со драматичен вез. Во комбинација со луксузни додатоци, вклучително и украсен и храбар накит вреден 8,8 милиони долари, Лопез го привлече вниманието на црвениот тепих.

6. Ен Хатавеј на Оскарите (2011) – проценета цена: 10,1 милиони долари

Ен Хатавеј даде впечатлива изјава на Оскарите во 2011 година во живописна црвена тоалета на Валентино која зрачеше со софистицираност и гламур, со проценета вредност од 106.075 долари. Нејзиниот врат го красеше неверојатниот дијамантски ѓердан Лусида Стар од Тифани и Ко., ремек-дело проценето на неверојатни 10 милиони долари.

5. Ејми Адамс на Златните глобуси (2014) – проценета цена: 10,6 милиони долари

Ејми Адамс го украси црвениот тепих на Златните глобуси во 2014 година со етерично присуство што ја доловуваше суштината на холивудскиот гламур. Нејзината наметка, креација по нарачка од Валентино, ја обви нејзината силуета во слоеви од нежен шифон и сложена чипка. Сепак, воодушевувачкиот ѓердан што капе со ретки скапоцени камења и дијаманти го одзема здивот на сите.

4. Бијонсе на Греми (2017) – проценета цена: 12 милиони долари

Бијонсе зрачеше со гламур во обична тоалета со светки од Питер Дандас, нагласена со длабокото деколте. Сепак, хипнотизирачкиот сјај на дијамантите вредни 12 милиони долари што ја красат, благодарение на нејзината драга пријателка Лорејн Шварц, навистина го украде вниманието. Од дијамантските прстени на нејзините прсти до неверојатните скапоцени камења од 400 карати кои се каскадираат низ нејзиниот врат во долгиот ѓердан, секој аспект на изгледот на Бијонсе извира раскош и софистицираност.

3. Кејт Бланшет на Оскарите (2014) – проценета цена: 18 милиони долари

Кејт Бланшет го украси црвениот тепих на Оскарите во неверојатна тоалета на Armani Privé, украсена со стотици кристали Сваровски. Во комбинација со дијамантски обетки од Chopard и неверојатна нараквица, овој ансамбл ја издигна Бланшет во рангот на холивудското кралско семејство.

2. Лејди Гага на Оскарите (2019) – проценета цена: 30 милиони долари


Лејди Гага направи голем влез на Оскарите во 2019 година во црн фустан на Александар Меквин, украсен со иконскиот жолт дијамант Тифани. Ова е еден од најголемите жолти дијаманти во светот. Со цена од 30 милиони долари, овој аксесоар кој го запира шоуто совршено го надополни авангардниот стил на Гага.

1. Кери Андервуд на Греми (2013) – проценета цена: 41 милион долари

Појавувањето на Кери Андервуд на Греми 2013 не беше ништо помалку од хипнотизирачки спектакл на луксуз и елеганција. Креацијата дизајнирана по нарачка на Роберто Кавали беше украсена со сложена мониста и нежен вез. Таа, исто така, носеше ѓердан што го одзема здивот со 381 карати овални, круши, маркизни и тркалезни брилијанти.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Модни грешки кои можат да направат да изгледаме постари

16 Модни правила што треба да ги запомните за да изгледате класично