во ,

Трпано, како ми ги переш гаќите?

Трпе ја прашува Трпана:

Реклама

– Трпано, како ми ги переш гаќите?

– Па, така, ги ставам во машина за перење.

– А ставаш ли уште нешто?

– Прашок нормално.

– А уште нешто да не ставаш?

– Да, ставам и омекнувач.

– Епа тоа е!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во една месарница, влегува куче, но месарот веднаш го брка надвор. Сепак тоа е упорно и постојано се враќа…

Еј гледај, 10 долари на земјата!