во , ,

Фотограф со недели се мачел за да ги направи најјасните фотографии од Месечината и успеа во тоа

Месечината отсекогаш ги воодушевувала луѓето. И покрај тоа што поголемиот дел од нашата историја ни е недостижна уште од првото слетување на Месечината во 1969 година, 24 луѓе го посетија единствениот природен сателит на Земјата. Додека патувањата во Месечината не се достапни само за секого, постојат и други начини да се истражуваат.

Еден од тие начини е преку фотографирање. Неодамна, еден таков ентузијаст стана вирален за неговите прекрасни фотографии од површината на Месечината, на кои брзо беа именувани најјасните фотографии од сателитот што некогаш сте ги виделе.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

23 Саркастични стрипчиња кои треба да ги погледнете двапати за да ги разберете

Судска постапка против проститутка…