во

Цветко отишол на скокање со подобрани, но кога дошол неговиот ред…

Трпе отишол на скокање со подобрани, но кога дошол неговиот ред, му рекол на капетанот:

– Капетане, јас не смеам.


– Зошто?

– Па тетка ми синоќа ми гледаше на кафе и ми кажа дека подобранот нема да ми се отвори.

– Ма, Глупости! Еве, ќе си ги замениме подобраните.

И така тие си ги замениле подобраните. Цветко скокнал, ја повлекол рачката и подобранот се отворил. Во тој момент крај него пролетал капетанот и се слушнало викање:

– Трпееееее, да ти ја е*аммммм теткаааа тииии…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Знам дека прашањето е малку необично, но колку години мислите дека имам?

Влегува средовечна госпоѓа во ресторан, седнува на маса, нарачува кафе…