во ,

Што се случило овде, ја прашал…

Си иде мажот дома и гледа, децата во дворот во мокри пижами играат во песок, влегува во куката и што да види, тотален хаос. Насекаде рсфрлени алишта, играчки, храна, книги, скршени чаши, вилушки лажици, паднати столици, ќебиња на подот. Трча во спалната и гледа сопругата седната во крвет и си чита книга…

Што се случило овде, ја прашал.

Таа одговорила: Знаеш, секој ден ме прашуваш што по ѓаволите работам јас секој ден!

Е па онаа што секој ден го работам, денес не го сработив !


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Томче е пијаница и он најубаво ќе ми каже дали е добра ракијата….

Влева Блажо у спалната наапан, отвара го шифоњеро…