во , ,

10 Луѓе кои се прашуваат зошто нивните роднини не можат да бидат „нормални“

Никој не е совршен и сите имаме некакви мани, но секогаш повеќе ни пречат навиките на најблиските и оние со кои живееме и го делиме домот секојдневно.

Нечија нехигиена, неумешност во кујна и готвење, необичен избор на подароци – сигурно и вие се соочувате со нешто вакво.

Луѓе на Редит ги споделуваат своите маки и преку фотки се жалат од нивните најблиски:

„Свекрва ми ми ја даде крпава за Нова година и ми намигна мистериозно. Што сака да каже?“


„Му побарав на сопругот да ја среди собата на бебето. Рече дека завршил.“

„Кога бев дете, родителите не ми даваа кукли и други играчки што сите ги сакаа. Сега имам 20 години, немам деца и тие секоja година ми подаруваат играчки“.

„Ќерка ми одлучи да биде палава и да ги стави јајцата што ги сварив во замрзнувач“.

„Мајка ми ги исчисти тавите кај мене дома…“

„Брат ми секогаш остава хаос со надеж дека мајка му ќе чисти по него“.

„Му го дадов на помалиот брат лаптопот да игра еден час, и вака ми го врати. Сите документи ми се таму“.

„Имам 44 години. Јас сум голем маж со брада. Погледнете што ми подари за Божиќ мајката на мојата сопруга“.

„Сакав да го продадам билијардот, но не знам после каде ќе ги оставаат алиштата мојата сопруга и син“.

„Моите сестри често ставаат јајца на варење и забораваат додека не изврие водата и не почне да мириса на изгорено“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Затоа што цел живот си праведен, ќе те избавам од маките!

Tука во Лондон е прекрасно, луѓето се фини, и многу ми се допаѓа…