во , ,

10 Најсмешни твитови по одлуката за промената на личните документи

Реклама

Следејќи ги информациите дека од 12-ти февруари натаму секој кој ќе биде затекнат со возачка дозвола без додавањето на „Северна“ пред името на државата ќе се соочи со казна, граѓаните својата лутина ја изразија на социјалните медиуми.

Додека некои изразуваа својот бес критикувајќи ги одлуките на владата, други одлучија да пристапат по креативно, правејќи шеги на сметка на тие што се чинат како несмислени одлуки.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Еден човек од село отишол во градот на пазар. Си купил една гуска…

12 Актерски средби кои ни го разубавија денот