во ,

10 Пати кога девојките и момците ќе претерале со Фотошопот и резултатот е тажен

„Зошто ви е плус-сајз модел кога можете само да ги ’растегнете‘ фотографиите?“ – неуспешните обиди за користење Фотошоп и слични алатки за уредување можат да бидат навистина комични.

Фотошоп навистина е волшебна алатка ако знаете да ја користите правилно. Кога експерти работат со Фотошоп и слични алатки, обично не ни забележуваме дека фотографијата била уредувана.

Од друга страна, резултатите на луѓето кои немаат поим од Фотошоп се навистина комични.

Реклама

Неколку смешни Фотошоп утки што сигурно ќе ве насмеат:

„Секоја жена го сака моето тело“.

„Ја знае некој неговата рутина за вежбање?“

„Не ми е јасно во што гледам“.

„Сенките не лажат“.

„Најубавиот одмор“.

„Зошто ви е плус-сајз модел кога можете само да ги ’растегнете‘ фотографиите?“

„Ми изгледа како оригинал Adidas“.

„Сигурно вежбал со месеци“.

„Рефлексијата не лаже“.

„Ми изгледа реално“.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Вицови за бракот кои ќе ве натераат да се насмеете

Јас ќе појдам да вечерам, а ти остани тука и надгледувај ја мајката….