во , ,

11 Пати кога луѓето непланирано се камуфлирале во околината

Панталони со ист дезен како подот, џемпер со иста шара како фотелјата, чорапи исти како чергичката – забавни примери кога луѓето на момент станале „невидливи“.

На Редит луѓе споделуваат фотки од моменти кога сфатиле дека се мајстори за камуфлажа.

На фотографиите дел од нив личат невидливо, заради камуфлажата со подот или околината.

Ви се случило ли некогаш нешто вакво?

Фотки кои на момент може да ве збунат:

„Додека чекав на аеродром, забележав дека здолништето на жената се усогласува со подот“

„Мојот шал одлично се вклопуваше со тепихот на хотелот“

„Селфи со лебдечко торзо“

„Мислев дека стапалата ѝ исчезнаа“

„Каде се панталоните?“

„Подготвена за излегување“

„Ги изгубив патиките. Помогнете ми да ги најдам…“

„На кој му стои подобро?“

„Подот на болничкиот тоалет се поклопува со мојот лак на нокти“

„Си ги изгубив нозете на момент“

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Оваа хипнотичка илузија го мами мозокот да гледа различни бои

Јутјубер покажува на што го потсетуваат европските земји. Еве што вели за Македонија