во , , ,

12 Прекрасни необични дизајни на накит за оние кои бараат нешто различно

Реклама

Во денешно време е многу тешко да се изненади или воодушеви модерниот купувач со нов производ. Тие мислат дека виделе сè што може да се купи. За среќа, има илјадници многу креативни и страсни дизајнери кои работат на секакви работи – некои корисни, некои несериозни, други едноставно убави – за да не направат среќни. Понекогаш, резултатите од нивната напорна работа едноставно не воодушевуваат.

Еве 12 нови дизајни за накит на кои едноставно не можете да гледате со рамнодушност.

Додатоци со модел на молив

Дело на чешката дизајнерка Ана Курелжева.

Додатоци за дрво и смола

Од дизајнерката Брита Бекман.

Елегантни прстени

Дизајнерката Селда Окутан е инспирирана од елеганцијата на човечката форма.

Механички срца

Овие неверојатни дизајни се од холандските дизајнери Тjep.

Накит изработен од вилушки

Овие многу необични дизајни доаѓаат од дизајнер кој го користи псевдонимот DoctorGus.

„Вкусни“ приврзоци

Дизајнерите од TADAM! биле инспирирани од она што го нашле во кујната.

Нов живот за стари рекорди

Дизајнерката Светлана Барсукова ги претвора старите винилни плочи во необични додатоци.

За оние кои сакаат Лего

Дизајнерката Емико Оје верува дека можете да направите многу повеќе со Лего отколку само да си играте со него.

Слатки мали слонови

Едноставно, но убаво.

Убавината зачувана засекогаш

Сара Смит прави додатоци во кои има вистински цвеќиња во себе.

За љубителите на книги


 


Џереми Меј дојде до многу интригантна идеја да се обиде да ја долови убавината на хартиените книги во накитот.

Мали суштества на вашите прсти

Талентираната Мери Лу има нешто за сите оние кои ги сакаат животните толку многу што сакаат постојано да бидат со нив.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Снимки од нашата љубов кон животните кои го загреваат срцето

16 Најубави дрвја во светот