во ,

15 Луѓе кои пробале нешто навистина невообичаено

Некои луѓе се секогаш подготвени да се впуштат во кулинарска авантура. Подгответе ги вашите сетила за вкус за воодушевувачко патување низ царството на чудната храна! Од необични деликатеси до неверојатни креации, светот на гастрономијата има изненадувачка низа на неконвенционални кулинарски чуда.

1. „Леб во чевли од Версаче“

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

2. „Чоколадни раце од Мишелин ѕвезда“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено


3. „Пробајте малку Gyoza со ова домашно растение“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

4. „Мојата сестра направи торта за една година од операцијата на мозокот“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

5. „Зарем не би било полесно да ги печете на кочан?

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

6. „Десерт послужен во апостолки“

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

7. „Оваа бебешка торта“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

8. „Во ресторан со 2 Мишелин ѕвездички“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

9. „Значи, имаше собирање средства како натпревар за најдобра торта во училиштето на мојата помала сестра, и таа го направи ова“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

10. „Темпура, во чевел“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

11. „Spadonuts“

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

12. „Ја нарачав салатата во најпрекрасниот ресторан во градот“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

13. „Грст сос од малини во луксузен ресторан“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

14. „Афогадо во златен тоалет“

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

15. „Тирамису се служи во пластична шолја за кафе“.

15 пати луѓето пробале нешто невообичаено

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Фотографии од Италија кои ќе ве натераат да извикате: „Мама Миа!“

Како изгледаат сега над 15 актери кои се прославија во 80-тите и 90-тите